Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Bahçelerimiz Tirilye, Kumyaka köyünün Kirya ve Pişinoz mevkilerinde olup, nadir bulunan bir mikro klima iklime sahiptir.  Dünyaca tanınan Tirilye zeytininin en iyi üretim yeridir.

Yaklaşık 12 yıl önce 50 zeytin ağacı ile başladığımız zeytin tarımına, Ziraat mühendislerimizin destekleriyle ve geliştirdiğimiz iyi tarım uygulamaları ile zaman içinde 5.000 ağaçlık bir alana ulaşarak zeytin tarımı yapmaya devam etmekteyiz.

Bahçelerimizde doğal hayvan gübresi kullanmaktayız.

Zeytin hastalıklarıyla mücadelemizde ise organik tarımda uygulanan ilaçlar ve aparatlar kullanmaktayız.

Ürün hasat zamanında zeytinlerimizi silkme yöntemi ve el ile toplayarak seçme işlemlerinden sonra bekletmeden zeytinyağı elde etmekteyiz.

Elde edilen zeytinyağları çelik tanklarda kapalı ve hijyenik ortamda saklanarak çökeltme işlemi yapıldıktan sonra sizlerin ihtiyaçlarına göre paketlenerek  sofralarınıza ulaştırmaktayız.

Yemeklik zeytinlerimiz ise eleme makinesinde seçme işlemi tamamlandıktan sonra boyutlarına göre ayrılarak, sele ve salamura şeklinde işlenerek hijyenik olarak sizlere sunmaktayız.

Bunların yanı sıra, Karacabey bölgesinin Karadağ eteklerinde, 3 yıl önce başlattığımız ata tohumu çalışmalarımız devam etmektedir. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu yerli ırk tohumları toplayıp, üretmeye ve çoğaltmaya büyük özen gösteriyoruz. (Domates, Biber, Bamya, Nohut, Fasulye) Çalışmalarımızda tıpkı zeytin tarımında kullandığımız gibi doğal hayvan gübresi kullanmaktayız ve hastalıklarla mücadelemizde ise organik tarım uygulamalarında kullanılan yöntemler uygulamaktayız.

 

Bir diğer çalışmamız ise susuz tarım uygulamasıdır.

 Son 3 yıldır bu eski yöntemle bamya, nohut ve kavun üretimini başarıyla devam ettirmekteyiz.

 Hiçbir şey sağlıktan değerli değildir. Sizlerin sağlığı bizim için daha önemlidir.